Smulkaus verslo paskola – trūkumai ir pliusai

Lietuvoje yra apie 30 paskolas teikiančių įmonių. Viena iš svarbiausių užduočių besiskolinant tampa, kaip išsirinkti geriausią įmonę. Pagrindiniai trūkumai, su kuriais susiduriama, kai reikalinga verslo paskola yra šie:

1. Ilgai užtrunka skolinimosi procesas. Finansų įmonė nori įvertinti jūsų mokumą, todėl reikalauja įvairių dokumentų, verslo kredito istorijos. Užtrunkate ne vieną dieną ir sugaištate nemažai laiko, kurį galėtumėte panaudoti žymiai efektyviau, nei laukiant atsakymo iš kredito įmonės.

2. Nenurodomi slapti mokesčiai. Interneto platformoje nurodomos nedidelės palūkanos, todėl skolinimasis tokioje įmonėje atrodo viliojančiai. Vis tik pasirašant sutartį jums pranešama apie papildomas mėnesines administravimo ir kitas įmokas. Vertėtų iš karto paklausti ar yra papildomi mokesčiai.

3. Nesėkmės atveju reikalaujami dideli delspinigiai. Niekas neplanuoja nesėkmės, visada tikimasi, kad verslo paskola ilgainiui atneš didesnį pelną. Vis tik gali pasikeisti ekonominė situacija šalyje ir jūs negalėsite laiku grąžinti paskolos. Tai reikia numatyti iš anksto, nes dideli delspinigiai neleis atsitiesti finansiškai. Taip pat išsiaiškinkite, už kiek laiko bus kreiptasi į antstolius, laiku negrąžinant paskolos.

Didžiausias kredito įmonės pliusas būtų tas, kad ji rūpinasi ne tik savo, bet ir klientų sėkme. Ar tikrai taip yra, galite nuspręsti patyrinėję jos stipriąsias puses. Taigi, patikimos kredito įmonės požymiai yra šie:

1. Verslo paskola išduodama operatyviai. Jeigu jums reikalingi pinigai, pavyzdžiui, kalėdinių prekių pirkimui, puikiai žinote, kaip svarbu juos gauti laiku, kad galėtumėte uždirbti prieš šventiniu laikotarpiu. Pasirinkite įmonę, kuri nevilkins paskolos išdavimo proceso.

2. Nuolatiniams klientams daros nuolaidos. Kai kurios finansų įmonės brangina savo klientus ir nori juos išlaikyti, todėl pasiūlo dar geresnes sąlygas, jeigu paskola imama antrą kartą.

3. Nesėkmės atveju mažesni mokesčiai. Patikima finansų įmonė puikiai supranta, kad verslo paskola ne visada atneš klientams norimą grąžą ir kiekvienas klientas skolindamasis šiek tiek rizikuoja. UAB „Noviti“ pasidalina šia rizika su savo klientais ir esant bankrotui pratęsia paskolos grąžinimą iki 3 metų. Visą tą laiką nereikia mokėti delspinigių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.