Ką reikia žinoti apie teisines konsultacijas perkant nekilnojamąjį turtą?

Teisiniai dokumentai ir klausimai perkant ar parduodant nekilnojamąjį turtą dažnai sukelia sumaištį, nes nežinoma, kas svarbu ir kaip viską atlikti teisingai. Tam praverčia teisinė konsultacija, kurią teikia tiek individualiai dirbantys teisininkai, tiek ir dirbantys nekilnojamojo turto agentūrose ar turto vertinimo įmonėse. Ką svarbu žinoti apie tai?

Teisines paslaugosPirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl gali būti reikalinga teisinė konsultacija. Jeigu nesate teisininkas ar tas, kuris nuolat parduoda ar perka nekilnojamąjį turtą, tai jums sudėtinga susigaudyti visuose teisiniuose terminuose ir įstatymuose. Juk įstatymų yra labai daug, todėl reikia išmanyti ne tik civilinį kodeksą, bet ir žinoti, kokios sutarties sąlygos gali būti imant banko paskolą, ir t.t. Jeigu esate pirkėjas, tai nevertėtų pasikliauti pardavėjo žodžiais. Kartais nutinka netikėtų situacijų, kuomet sutartis sudaroma visai nepalanki pirkėjui arba įsigyjamas ne toks turtas, kokio buvo tikimasi. To tikrai niekas nenori, todėl reikia žinoti kaip viskas turi vykti. Tam padės teisininko konsultacija, kuri suteiks svarbios informacijos bei padės viską atlikti teisiškai teisingai.

Dažnai galvojama, kad teisininko konsultacija reikalinga tuomet, kai reikia spręsti klausimus susijusius su turto dalybomis ar paveldėjimu. Vis dėl to, pirkimas ir pardavimas yra dažnesni klausimai, kuriuos reikėtų spręsti pasitelkiant teisininkų patirtį, ir žinias. Dauguma teisininkų teikia nemokamas konsultacijas susijusias su nekilnojamojo turto pirkimo ar pardavimo sandoriais, todėl surasti tokius nebus sudėtinga.

Kokiais atvejais galima kreiptis pas teisininkus? Galima kreiptis tokiais atvejais, kai perkamas arba parduodamas žemės sklypas arba kai perkamas, arba parduodamas būstas. Taip pat dažnai teisinė konsultacija reikalinga ir tokiais atvejais, kai reikia dalinti žemės sklypus ar parengti geodezinius planus. Be to, teisinės konsultacijos praverčia ir tuomet, kai norima atkurti teises į nekilnojamąjį turtą.

Svarbu žinoti, kad reikia kreiptis konsultacijos į teisininką, kuris konsultuoja ne bendrijos klausimais, o specializuojasi būtent nekilnojamojo turto teisėje. Tokie specialistai puikiai išmano žemės teisę, statybų teisę, nekilnojamojo turto teisę ir viską, kas su tuo susiję. Tik tuomet konsultacija bus vertinga ir suteiks reikiamos informacijos, kuri domina klientą, kuris ruošiasi įsigyti ar parduoti savo turtą.

Nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas yra toks sandoris, kuris dažniausiai būna labai brangus. Tai ir toks procesas, kuris reikalauja daug teisinių žinių. Tik tinkamai sudarius sandorį ir žinant, jog visi dokumentai teisingi, galima bus džiaugtis tinkamai sudarytu sandoriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.