Ekspertai atsako: kaip veikia oras vanduo šildymas sistema?

Oras-vanduo šildymas (t.y., šilumos siurbliai) gali efektyviai šildyti ir vėsinti jūsų namų ūkį, ypač jei gyvenate vidutinio klimato sąlygomis. Taigi, tai sistema, kuri puikiai tinka lietuviškiems orams, kuriems būdingos šaltos žiemos ir drėgnesnės, šiltos vasaros. Nors susidomėjimo šia sistema netrūksta, tačiau vis dar kyla nemažai klausimų. Taigi, ekspertai atsako: kaip iš tiesų veikia oras vanduo šildymas?

Našus sprendimas, kuris tausoja energiją

Tinkamai sumontuotas šilumos siurblys oras-vanduo gali pasiūlyti nuo pusantro iki 3 kartų daugiau šilumos energijos namui nei sunaudojama elektros energijos. Taip gali nutikti dėl to, kad šilumos siurblys perduoda šilumą, o ne paverčia ją iš kuro rūšies, kaip tai daro įprastos degimo šildymo sistemos.

Nors oro šaltinio šilumos siurbliai naudojami daugumoje JAV ir Skandinavijos šalių, jie vis labiau populiarėja Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Tiesa, svarbu nepamiršti, kad oras vanduo šildymas paprastai neveikia labai gerai esant užšalimo temperatūrai. Klimato sąlygomis, kuriose žiemos temperatūra žemesnė, oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti nenaudingi visiems šildymo poreikiams tenkinti. Jei įrengėte dujinę šildymo sistemą, kad ji veiktų kaip atsarginė, galite išspręsti šią problemą. Tačiau specialiai šaltam klimatui sukurti šilumos siurbliai oras-vanduo jau duoda daug žadančių rezultatų, todėl oras vanduo šildymas yra geras pasirinkimas ir Lietuvoje.

Kaip veikia oras vanduo šildymas ir šilumos siurbliai?

Veikimo principas yra gana paprastas. Inovatyviai sukomplektuota, pažangi ir moderni šilumos siurblio sistema efektyviai taupo energiją ir tokiu būdu sumažina anglies dvideginio emisiją. Šilumos gamyba yra saugi ir ekonomiška dėl integruoto karšto vandens šildytuvo, panardinamojo šildytuvo, cirkuliacinio siurblio ir klimato sistemos vidaus bloke. Šiluma paimama iš išorės per išorinį bloką, kuriame šaltnešis, cirkuliuojantis uždaroje vamzdynų sistemoje, perduoda šilumą iš šaltinio į vidaus įrenginį. Kriterijus, pagal kuriuos perduodama šiluma, galima supaprastinti taip:

  • Lauko įrenginys paima šilumą iš aplinkos oro ir perduoda ją aušinimo skysčiui

  • Kompresorius padidina aušinimo skysčio temperatūrą

  • Aušinimo skystis per šilumokaitį perduoda šilumą į karšto vandens rezervuarą

  • Karštas vanduo cirkuliuoja į radiatorius ir maišytuvus

  • Šaltas vanduo grąžinamas atgal į rezervuarą

  • Aušinimo skystis iš bako perkeliamas į lauko bloką

  • Apversdamas aukščiau aprašytą procesą, lauko bloke esantis šaltnešis paimtų šilumą iš vandens ir išleistų ją į išorinę aplinką, todėl šilumos siurblys prireikus gali vėsinti buitį.

Akivaizdu: oras vanduo šildymas yra naujos kartos sprendimas, kuris pasitarnauja tiek individualiam būstui, tiek kitos paskirties patalpoms. Tai ekonomiškas, aplinkai ir Jums draugiškas būdas šildyti būstą. Investicija, kuri pasiteisina. Tikime, kad Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse oras vanduo šildymas bus tik populiaresnis ir paklausesnis. Kodėl jo neišbandžius jau dabar?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.