Avarijos su vasarinėmis padangomis

Kiekvienais metais, atėjus rudeniui, vos prasidėjus tamsai, visi specialistai akcentuoja, kad vasarines padangos turėtų būti tvarkingai supakuotos ir atremtos garaže į sieną, o dabar jums važinėti galima tik su žieminėmis. Tačiau kai kurie žmonės pagalvoja pataupyti ir padaro savaip. Vieniems vasaras riepas tinka ir žiemą, jeigu galvojama, kad „o tai kur aš čia važiuosiu, tik kartą per žiemą kažkur ir važiuoju“, kiti laukia pirmojo plikledžio, tik tada ketina pasikeisti, dar kiti išvis gudrauja – važinėja su universaliomis, kurios būna jau taip nuzulintos, kad primena vasarines, arba pasikeičia tik vienus ratus. Kaip rodo statistika, labai daug žieminių avarijų ir būna sukelta būtent tokių techniškai neparuoštų mašinų, kur nuo jų niekaip nenuimamos vasarinės padangos arba uždedamos netinkamos. Štai keli neseni pavyzdžiai.

Apsivertė ties Trakais

Kokybiškos padangosVienas jaunas vairuotojas sako, kad nesitikėjo, jog pirmasis sniegas taip pakiš kojas. „Mano situacija buvo tokia, kad vasarines padangos jau aišku buvo seniai nuimtos, tačiau apskritai jausmas buvo toks, kad slysčiau tikrai su vasarinėmis. Vienos buvo žieminės, bet jau metų laiko, kitos universalios. Ir ką – ant staigaus posūkio verčiausi. Keista, nes atsivertusiai mašinai jokios žalos beveik nebuvo padaryta, tik vienas sparnas truputį įlenktas. Taigi, toliau sau užsikūriau ir parvažiavau į Vilnių, net neregistravęs auto įvykio. Bet man pamoka liks tikrai visam gyvenimui, kaip reikia tvarkytis, kaip reikia važinėti, ir kaip tikrai negalima važinėti“, – sako vyras.

Trenkėsi priešakinei mašinai mieste

Moteris, kuri jau 15 metų vairuoja, sako, kad visada labai erzina važiuoti mieste, nes niekada nežinai, kada tau įtrenks. „Net jeigu mano padangos tikrai geros, žieminės, mano viskas mašinoje veikia, tai nereiškia, kad taip pat tvarkingai čia važinėja ir visi kiti. Juk yra aibė atvejų, kada matai, kad kažkas priekyje vos pasivelka, kad viskas vis blogiau ir blogiau. Taigi, man taip yra atsitikę ne kartą ir mieste. Tu važiuoji normaliai, į tave koks nors skrudžasatsitrenkia, kuris mat pataupė ir nepirko normalių padangų“, – sako jis.

Sulamdė mašinas savame kieme

Pasitaiko atvejų ir kai smulkios avarijos kyla tiesiog savame kieme. Štai vienas jaunas vairuotojas prasitarė, kad net kelias mašinas sulamdė savame kieme praėjusią savaitę, atsiradus pirmam plikledžiui. Padangos, deja, net nebuvo keistos į žiemines, tačiau dabar, kaip pats teigia, tikrai jas jau pasikeistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.